Logo
YETENEKLİ
giriş | kayıt
YETENEK AVCISI
giriş | kayıt
Seyirci
giriş | kayıt

 Alkış
 Takip Et
 • Erdem Tuncer

  Doğum Tarihi: 18.9.1987
  Doğduğu Ülke: Türkiye
  Yaşadığı Yer: İstanbul
  Boy: 187 cm
  Vücut Tipi: Kaslı
  Göz Rengi: Yeşil
  Saç Rengi: Kel
  Eğitim: Yüksek Lisans
  Dil: Türkçe

  1. MC ERDEM Kimdir Ve Neler Yapmıştır

  18 Eylül 1987 Cuma günü İstanbul/Zeytinburnu’nda dünyaya geldi. Doğduğu günden beri Zeytinburnu’nda ikamet ediyor. şuanda Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi. 90’lı yılların sonlarında rap müziğe ve break dansa olan ilgisi bu günlere kadar devam etti. O yıllarda iyi bir dinleyici olarak kalan Mc Erdem 2001 senesinin başlarında hem dans alanında hem de müzik alanında kendisini geliştirmeye başladı. Çeşitli barlarda djlik yaparken bir yandan da evinde hit parçalara remixler yapıyordu. Aynı zamanda da boş vakitlerinde dans konusunda kendisini geliştiriyordu. Bir süre bu şekilde devam ettikten sonra 2003 - 2004 yıllarında kendi evinde amatör olarak rap müzik kayıtlarını almaya başladı. İlk başlarda kayıtlarından pek memnun kalmayan Mc Erdem zamanla kendisini daha da geliştirerek 2005 yılında ilk parçasını kendi sitesine ve diğer internet sitelerine verdi. Bu zamandan sonra başkalarıyla olan düetleri de dahil 200 den fazla parça yapan Mc Erdem 6 underground ve 1 bandrollü albüm çıkardı ve kendi imkanlarıyla 5 klip çekti. Aynı zamanda 2005-2012 yılları arasında yaklaşık 2000 den fazla parçaya da prodüktörlük yaptı.

  şimdiye kadar çeşitli oluşumların kuruculuğunu yapan ve bu oluşumlarda bulunan Mc Erdem artık hiçbir oluşuma dahil olmamakla beraber müzik hayatına tek başına devam ediyor. şimdiye kadar sayısız konser ve organizasyonlarda sahne aldı ve bu şekilde devam ediyor.

  Genellikle duygusal parçalara olan ilgisiyle tanınan Mc Erdem’in çok büyük bir hayran kitlesi var ve bu kitle her geçen gün büyüyerek çoğalıyor. En büyük özelliklerden biriside parçalarının sadece Türkçe Rap dinleyicileri tarafından değil aynı zamanda diğer müzik türleri dinleyicileri tarafından da beğenilmesi ve büyük ilgi görmesi.

  Yapılan küçük bir istatistik değerlendirmesi sonucu elde edilen verilere göre Mc Erdem’in sadece www.youtube.com adlı video paylaşım sitesindeki parçalarına yapılan slayt şovların izlenme sayısı milyonları çoktan aşmıştır. Facebook adlı internet sitesinde yer alan müzisyen sayfasındaki gönderileri 1 yılda 3 buçuk milyondan fazla gösterim aldı. Aynı zamanda bazı müzik sitelerinde yer alan sanatçı profil sayfalarının da toplam ziyaret sayıları toplamı yine milyonları çoktan aşmıştır. www.mcerdem.com adlı web sitesine 2005 yılından bu yana 300.000 in üzerinde insan girmiştir ve bu sayıda her geçen gün çoğalmaktadır.

  Kendi işini kendisi yapmayı seven Mc Erdem parçalarının tüm işlemlerini kendisi yapıyor. Alt yapılarından parçanın kaydının alınmasına ve mix & mastering aşamalarına kadar her şeyi kendisi üstlenen Mc Erdem bazı parçalarda da yakın arkadaşlarından beat desteği alıyor.

  Mc Erdem aynı zamanda iyi bir bilgisayar kullanıcısı ve web tasarım işiyle uğraşıyor. şimdiye kadar 30 dan fazla web sitesi yaptı ve yayınladı. Bu çalışmaları www.erdemtuncer.net adresinden inceleyebilirsiniz.

  Mc Erdem hakkında daha geniş bilgi almak için www.mcerdem.com sitesindeki İletişim kısmını kullanabilirsiniz yada mcerdem@mcerdem.com adresine mail atabilirsinizÂ


  ________________________________________

  http://www.mcerdem.com/
  http://www.erdemtuncer.net/
  http://www.yonja.com/mcerdem
  http://www.myspace.com/mcerdem
  http://www.herkesdinlesin.com/mcerdem
  http://www.facebook.com/McErdemOfficial

  ________________________________________

  Aranjör Besteci Solist (Diğer) Söz Yazarı

  Müzik Türleri : Hip Hop, R & B, Rap
  MC Erdem 2012.09.16
   Alkışla (0)
  !
  Yorumlar

   Alkışla (0)
  !
  Yorumlar

  Hakkımızda | Kullanıcı Sözleşmesi | Yardım
  Tüm hakları saklıdır. © 2012 YetenekBende.com
  hosting,host, webadam